معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۱۰، از مشارکت بالای مردم این منطقه در جشنواره‌ها و مناسبت‌های فرهنگی و اجتماعی کشور گفت و تاکید داشت: همواره شهروندان منطقه ۱۰ تهران در تمامی مناسبت‌های فرهنگی و اجتماعی و همچنین جشنواره‌ها حضوری پرشور دارند و می‌توان به طور قطع عنوان کرد که از لحاظ مشارکت بالا در سطح مناطق مختلف شهرداری تهران، ساکنان این منطقه همیشه در لیست اولین‌ها قرار گرفته اند!

محمدباصری همچنین با اشاره به حضور پرشور بانوان این منطقه در جشنواره مادر به جایگاه تاثیرگذار بانوان در خانواده اشاره کرد و متذکر شد: مادر موثرترین عامل تربیت سلامت جسمی و روحی یک خانواده تلقی می‌گردد؛ به زبانی ساده تر مادر محور و الگوی اصلی یک خانواده محسوب می‌شود که به نوعی جهت دهنده تمام اعمال افراد آن خانواده به شمار می‌آید.

بنابراظهارات این مقام مسئول، بانوان در عصر کنونی نیز می‌توانند با الگوپذیری از اخلاق دینی بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) فرزندانی سالم چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ جسمی تربیت کنند.

گفتنی است جشنواره فیلم و عکس مادر به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) با همکاری اداره کل بانوان شهرداری تهران در حال برگزاری است که علاقمندان می‌توانند آثار خود را در قالب فیلم یا عکس با موضوع مادر تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری به دبیرخانه این جشنواره به آدرس ایمیل       mother-festival.com ارسال نمایند.