به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۱۷ تهران، مسئولان شهرداری این منطقه در تلاشند تا با ایجاد یک انجمن خاص برای بانوان علاقمند به عکاسی و فیلمبرداری ساکن دراین منطقه به آموزش این بانوان بپردازند تا با یادگیری تخصصی این حرفه بتوانند به توانمندی‌های خود بیفزایند.

بنابراظهارات شهریار رشید علیپور، انتخاب این بانوان و تشکیل این انجمن براساس شرکت بانوان منطقه ۱۷ در جشنواره مادر خواهد بود که بنا برآن بانوانی که دراین جشنواره اقدام به ارسال عکس و یا فیلم نموده اند و دراین منطقه ساکن هستند دراین انجمن حضور خواهند یافت و آموزش‌های لازم را دریافت خواهند کرد.

وی درعین حال از استقبال بانوان منطقه ۱۷ شهرداری تهران از جشنواره مادر خبرداد و تاکید کرد: قطعا این آمار تا پایان مهلت تعیین شده نیز افزایش خواهدیافت.

این مقام مسئول از تلاش سراهای محله این منطقه برای حضور پرشور بانوان در جشنواره مادر گفت و افزود: درسال‌های آینده باید به دنبال راهکارهای بیشتری در جهت ترغیب بانوان برای حضور پرشورتر در جشنواره مادر بود که امیدواریم این امربه جهت اهمیت ویژه این موضوع در بخش فرهنگ سازی بیشتر جایگاه والای مادر محقق گردد.

گفتنی است جشنواره فیلم و عکس مادر به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) با همکاری اداره کل بانوان شهرداری تهران در حال برگزاری است که علاقمندان می‌توانند آثار خود را در قالب فیلم یا عکس با موضوع مادر تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری به دبیرخانه این جشنواره به آدرس ایمیل       mother-festival.com ارسال نمایند.