جشنواره ملی مادر

جشنواره ملی مادر

حاج آقا معبودی معاونت فرهنگی منطقه ۲۰ هدف  و ماموریت اصلی ” جشنواره ملی مادر” آن هم درآستانه ولادت حضرت زهرا (س)  و روز مادر را  معرفی یک الگوی ناب برای مادران این سرزمین دانست و گفت: سعی ما در این جشنواره این بوده است که بتوانیم با معرفی  الگوهایی باایمان و صبور و زحمتکش از  زنان از جمله مادران شهید و بانوان موفق و زنانی  که توانسته بودند در طول حیاتشان از  حضرت زهرا الگوبرداری کنند،  جایگاه مادر را در سطح جامعه ارتقا دهیم و  به جوانان  نیز این نکته را تفهیم کنیم که مادر یکی از  نعمت‌های بزرگ الهی است.

حاج آقا معبودی در ادامه ضمن تکریم مقام زنان و مادران خاطرنشان کرد: اگر بخواهم از جایگاه و منزلت مادر بگویم همین بس که، مادر یک نعمت بزرگ از  جانب خداوند برای همگان است و جلوه ای است از جلوه های حضرت حق؛ که در دین مبین اسلام هم  چه در قرآن و چه در روایات بارها و بارها به احترام و خدمت رسانی به مادرسفارش شده است و همواره از تاثیر دعای مادربر زندگی انسان تاکید شده است.  

وی در ادامه افزود فسلفه روز مادر هم همین است که ما به احترام ولادت حضرت صدقیه طاهره(س) که اسوه ی  تمام مادران عالم است از مقام والای مادر قدردانی کنیم.

زیرا ارزش زندگی انسان دراین دنیا همین است که انسان حرمت والدین وعلی‌الخصوص مادر را حفظ کند؛ علاوه براین بسیاری از بزرگان دینی نیز نقل کرده اند که به هر جایگاهی که رسیده اند از  دعای مادرشان بوده است .

گفتنی است جشنواره فیلم و عکس مادر به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) با همکاری اداره کل بانوان شهرداری تهران در حال برگزاری است که علاقمندان می‌توانند آثار خود را در قالب فیلم یا عکس با موضوع مادر تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری به دبیرخانه این جشنواره به آدرس ایمیل       mother-festival.com ارسال نمایند.